Blog

Ana SayfaBlog

Torf Toprak ile Üretiminiz Bereketli Olur!

Torf Toprak ile Üretiminiz Bereketli Olur!

Torf toprak türü fidelerden evde baktığınız süs bitkilerine kadar birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Sunulan harika organik dokunun yanı sıra su tutma kapasitesinin yüksekliği ile de şu ana kadar elde ettiğiniz en yüksek verimlerden birini kazandıracaktır! Sunulan toprağın içeriği doğal süreçlerden geçerek meydana gelir. Göl veya bataklıklarda oluşan bu toprak türü bitkilerin gübre haline gelmesi ile beslenmektedir. Torf toprak ile üretiminiz bereketli olur! Üstelik gübre kullanmanıza gerek kalmadan bitkilerinizin büyüme ve beslenmesi eşsiz bir hal alacaktır.

İthal Torf

Organik bir toprak türü olan torf kullanım alanları genişlemeye devam ediyor. Fide yetiştiriciliği yapan kişiler için ideal seçimlerden biri olacaktır. Özellikle fide köklerinin toprağa tutulumunun artması için tercih edilebilir. Seri üretim yapan firmalarda sulama sorunları olabilmektedir. Su tutma kapasitesi yüksek olan torf topraklar ile bu sorun da ortadan kaldırılmaktadır. Torf topraklar fidelerin dikime hazır hale gelmesi için gerekli olan organik besinleri sunmaktadır. Ek bir özellik olarak içerisinde böcek bulunma oranının oldukça düşük olması da memnun bırakıyor. Böceklerin kovulması için ayrıca bir kimyasal kullanmanıza gerek kalmadan toprağın gücü ile üretim aşaması daha nitelikli bir hale getirilecektir. 

Ev Bitkilerinde Torf Toprak ile Üretiminiz bereketli Olur! 

Ev bitkilerinde torf toprak ile üretiminiz bereketli olur! Hem hiç beklemediğiniz kadar. Evde yeterli güneşi ve besini alamayan bitkilerin daha gür hale gelmesi için en azından toprak bağlamında desteklenmesi gerekiyor. Bu şekilde bitkilerinizin çok daha nitelikli bir doku kazanması sağlanacaktır. Hali hazırda besleyici birçok gübre niteliğinde ürünü içerisinde barındıran toprağın harika dokusu memnun bırakmaktadır. 

Mantar Üretiminde Harika Alternatif 

Torf toprak mantar üretimi için ideal bir duruş sergilemektedir. Özellikle nemli yapısı ve hava alan dokusu ile kültür mantarı yetiştiren kişilerin ilk olarak tercih ettikleri toprak türleri arasında yer alıyor. Mantar üretimi sırasında ortaya çıkarılacak olan mahsulün verimliliğinin ve faydasının artırılması için de muhteşem bir alternatif olacaktır. Torf toprak ile yetişen her türlü bitkinin verimlilik bağlamında diğer toprak türlerine kıyas ile harika bir duruş sergilediği görülüyor. Bu durum meyve ağaçları ve fidelerde de geçerlidir.